Minik binicilerin kalbi “Sporun Başkenti Kocaeli”de attı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir’in katkılarıyla 2023 yılı Equifun Başlangıç ve Eğitim Seviyesi Ligi 4. Ayak yarışları sporun ve sporcunun başkenti Kocaeli’de yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Binicilik Federasyonu ve Gebze Atlı Spor Kulübü iş birliğinde düzenlediği 2023 yılı Eyüp Sabri Tuncer Equifun Başlangıç ve Eğitim Seviyesi Ligi 4. Ayak yarışmaları Gebze Atlı Spor Kulübü binicilik tesislerinde gerçekleştirildi. Heyecanlı ve bir o kadar da çekişmeli geçen şampiyonaya 13 kulüpten 47 at, 85 minik binici, 14 kategoride yer aldı.

HEYECANLARINA ORTAK OLDULAR

2023 yılı final yarışması öncesi yaz ayının çok güzel ve eğlenceli iki gününü geçiren minik biniciler ve izleyenler doyasıya yarış izledi. Çocukların yarış parkurlarındaki bilgi, beceri ve koordinasyon kabiliyetlerinin ön plana çıktığı Equifun Başlangıç ve Eğitim Seviyesi yarışlarına İstanbul, Sakarya, Yalova, Gebze, Çayırova ve Kocaeli’nden çok sayıda izleyici gelerek, çocukların kabiliyetlerine ve heyecanlarına ortak oldu.

BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

Kupa töreninde konuşma yapan Gebze Atlı Spor Kulübü Başkanı Halit İpek “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın destekleriyle sporun ve sporcunun başkenti Kocaeli vizyonu ile hareket ederek ünvan ve şampiyona organizasyonlarını ilimizde yapmaktan ve sporcuları ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle 2023 yılında da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurum ve kuruluşların katkıları artarak devam etmektedir” şeklinde konuştu.

DERECEYE GİREN MİNİK BİNİCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Yarışmalar sonunda dereceye giren minik binicilere ödüllerini Eyüp Sabri Tuncer A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Tuncer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Binicilik Federasyonu yetkilileri tarafından verildi. Yarışmalarda derece elde eden biniciler şöyle;

EQUIFUN BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

1. YARIŞMA

PES 2,3,4 / 6-8 Yaş; 1. Boncuk (Pony) Duru Deniz Torun (Akademi), 2.  Elma (Pony) Efla Akçubuk (Akademi), 3. Nazlı (Pony) Efla Akçubuk (Akademi), 4. Patrüs (Pony) Ali Hilmi Temel (GASK) 5. Elma (Pony) Duru Deniz Torun (Akademi)

PES 2,3,4 / 9-11 Yaş; 1. Nazlı (Pony) Ayşe Zülal Çerman (Akademi), 2. Boncuk (Pony) Ayşe Eylül Aynacı (Akademi), 3. Nazlı (Pony) Ayşe Eylül Aynacı (Akademi) 4. Boncuk (Pony) Ayşe Zülal Çerman (Akademi), 5. Elma (Pony) Ayşe Zülal Çerman (Akademi)

PES 2,3,4 / 12-14 Yaş; 1. Chocolate Gırl (Pony) Zülal Mocu (İAASK)

2. YARIŞMA

PES 5-6 Kategorisi; 1. Black Girl (Pony) Emir Kandemir Pes 6 (İAASK)

PI Kategorisi; 1. Patrüs (Pony) Dora Deha Çalış (GASK), 2. Hera (Pony) Poyraz Uzun (Ferdi)

PII Kategorisi; 1. Tiflis (Pony) Hazal Kilimci (İAASK), 2. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 3. Karaca (Pony) Zümra Ece Talınlı (GASK), 4. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk)

PIII – Yeni Binici Kategorisi; 1. Amazon (Pony) Alihan Karaca (GASK), 2. Chocolate Gırl (Pony) Alihan Karaca (GASK), 3. Chocolate Gırl (Pony) Yusuf Burak Hacımustafaoğlu (İAASK)

TEŞVİK

3. YARIŞMA Sırık Parkuru

PI Tasnifi; 1. Hollyhatch Gold Rush (Pony) Elis Aslan (Ferdi), 1. Speed (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 1. Wılkısmoor Banger (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 1. Mika (Pony) Sena Kayra Kahraman (Ferdi), 5. Hera (Pony) Poyraz Uzun (Ferdi)

PII Tasnifi; 1. Nıdzhınskı P(Pony) Pera Memik (Ferdi), 2. Everest (Pony) Katre Özdemir (İAASK)

PIII Tasnifi; 1. Portakal (Pony) Ela Göray (Ferdi)

Yeni Binici Tasnifi; 1. Çitlenbik (Pony) İpek Yazıcı (Ferdi), 2. Chocolate Gırl (Pony) Yusuf Burak Hacımustafaoğlu (İAASK)

4. YARIŞMA 35 Cm.

PI Kategorisi; 1. Hollyhatch Gold Rush (Pony) Elis Aslan (Ferdi), 2. Speed (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 3. Wılkısmoor Banger (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 4. Mika (Pony) Sena Kayra Kahraman (Ferdi), 5. Hera (Pony) Poyraz Uzun (Ferdi)

PII Kategorisi; 1. Backley Chutney (Pony) Metehan Kalaylı (BEVASK) 2. Tiflis (Pony) Hazal Kilimci P (İAASK), 3. Shelby (Pony) Beren Güneş Öztürk (KASK) 4. Nıdzhınskı P(Pony) Pera Memik (Ferdi), 5. Everest (Pony) Katre Özdemir (İAASK)

PIII Kategorisi; 1. Çitlenbik (Pony) Feyza Tozlu (Ferdi), 2. Portakal (Pony) Ela Göray (Ferdi)

Yeni Binici Kategorisi; 1. Çitlenbik (Pony) Elif Danış (Ferdi), 2. Mars Osman Turan Köse (Mt Binicilik)

5. YARIŞMA 55 Cm.

PII Biniciler; 1. Luna (Pony) Beyza İkra Tingoz (GASK), 2. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk), 3. Sofıa (Pony) Havva Nur Durmuş (İAASK) 4. Backley Chutney (Pony) Metehan Kalaylı (BEVASK), 5. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk)

Yeni Biniciler; 1. Vista ile Esila Biltekin (Ferdi), 2. Nıdzhınskı P(Pony) Semiha Akyol (Ferdi), 3. Portakal (Pony) İrfan Emir Gül (Ferdi), 4. Mars (Pony) Osman Turan Köse (Mt Binicilik)

6. YARIŞMA 65 Cm.

PII Biniciler; 1. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk), 2. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 3. Luna I (Pony) Derin Abdülbakioğlu (KASK), 4. Romeo (Pony) Eda Çapraz (GASK), 5. Karaca (Pony) Ayşenur İlhan (GBAEM)

PIII Biniciler; 1. Olımpıya (Pony) Biricik Demir (Ferdi)

Yeni Biniciler; 1. Uncrowded ile Seda Akın (Hayberk), 2. Bubka ile Yağmur Ada Gök (GASK), 3. Portakal (Pony) Hazel Deler (Ferdi Sakarya)

7. YARIŞMA 70 Cm.

PII Biniciler; 1. Karaca (Pony) Ayşenur İlhan (GBAEM), 2. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 3. Luna I (Pony) Derin Abdülbakioğlu (KASK), 4. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk)

PIII Biniciler; 1. Patrüs (Pony) Çınar Çöl (GASK)

Yeni Biniciler; 1. Cody ile Kubilay Yanardağ (Mt Binicilik), 2. Urza ile Hazel Deler (Ferdi), 3. Uncrowded ile Seda Akın (Hayberk), 4. Volkanım ile Başak İnci Yıldırım (GASK), 5. Vista ile Esila Biltekin (Ferdi)

8. YARIŞMA 80 Cm.

PII Biniciler; 1. Patrüs (Pony) Çınar Çöl (GASK), 2. Olimpiya (Pony) Biricik Demir (Ferdi)

Yeni Biniciler; 1. Volkanım ile Hazel Deler (Ferdi), 2. Şeşpa ile Ervanur Tuban (GASK) 3. Urza ile Hazel Deler (Ferdi), 4. Uslu Demir Çelik Orchıdee ile Naz Uslu (SBASK) 5. Acrobat ile Muhammet Günay (KBAGK)

9. YARIŞMA 90 Cm.

Yeni Biniciler; 1Angorabeyi ile Deniz Gürsoy (GASK), 2. Uslu Demir Çelik Orchıdee ile Naz Uslu (SBASK), 3. Acrobat ile Muhammet Günay (KBAGK)

10. YARIŞMA 100 Cm.

Yeni Biniciler; 1. Angorabeyi ile Beril Güvenç (GASK)

EQUIFUN BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

11. YARIŞMA

PES 2,3,4 / 6-8 Yaş; 1. Boncuk (Pony) Duru Deniz Torun (Akademi), 2. Nazlı (Pony) Eliz Ayşe Arslan (Akademi), 3. Patrüs (Pony) Bilge Kabadurmuş (GASK), 4. Elma (Pony) Duru Deniz Torun (Akademi), 5. Amazon (Pony) Göktürk Eren Taş (İAASK)

PES 2,3,4 / 9-11 Yaş; 1. Boncuk (Pony) Ayşe Eylül Aynacı (Akademi), 2. Karamela (Pony) Neva Berin Cevahirci (İAASK), 3. Nazlı (Pony) Ayşe Zülal Çerman (Akademi), 4. Karamela (Pony) Sümeyye Ecrin Oğuzcan (Hayberk), 5. Julıet (Pony) Öykü Sandalcı (GASK)

PES 2,3,4 / 12-14 Yaş; 1. Chocolate Gırl (Pony) Zülal Mocu (İaask)

12. YARIŞMA

PES 5-6 Kategorisi; 1. Black Gırl (Pony) Emir Kandemir (İAASK)

PI Kategorisi; 1. Hera (Pony) Poyraz Uzun (Ferdi), 2. Patrüs (Pony) Dora Deha Çalış (GASK), 3. Amazon (Pony) Duru Semiz (İAASK)

PII Kategorisi; 1. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 2. Karaca (Pony) Zümra Ece Talınlı (GASK), 3. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk) 4. Tiflis (Pony) Hazal Kilimci (İAASK)

PIII – Yeni Binici Kategorisi; 1. Amazon (Pony) Alihan Karaca (GASK), 2. Chocolate Gırl (Pony) Alihan Karaca (GASK), 3. Chocolate Gırl (Pony) Yusuf Burak Hacımustafaoğlu (İAASK)

13. YARIŞMA Sırık Parkuru

PI Kategorisi; 1. Hera (Pony) Poyraz Uzun (Ferdi), 1. Wılkısmoor Banger (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 3. Mika (Pony) Sena Kayra Kahraman (Ferdi), 4. Amazon (Pony) Duru Semiz (İAASK)

PII Kategorisi; 1. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 2. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk), 3. Karaca (Pony) Ayşenur İlhan (GBAEM), 4. Nıdzhınskı P (Pony) Pera Memik (Ferdi), 5. Everest (Pony) Katre Özdemir (İAASK)

PIII Kategorisi; 1. Portakal (Pony) Ela Göray (Ferdi), 2. Amazon (Pony) Alihan Karaca (GASK)

Yeni Binici Kategorisi; 1. Chocolate Gırl (Pony) Yusuf Burak Hacımustafaoğlu (İAASK)

TEŞVİK

14. YARIŞMA 40 Cm.

PI Kategorisi; Hollyhatch Gold Rush (Pony) Elis Aslan (Ferdi), 2. Speed (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 3. Wılkısmoor Banger (Pony) Muaz Ak (Ferdi), 4. Hera (Pony) Poyraz Uzun (Ferdi), 5. Mika (Pony) Sena Kayra Kahraman (Ferdi)

PII Kategorisi; 1. Karamela (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 2. Rüzgar (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 3. Backley Chutney (Pony) Metehan Kalaylı (BEVASK), 4. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk), 5. Luna I (Pony) Derin Abdülbakioğlu (KASK)

PIII Kategorisi; 1. Çitlenbik (Pony) Feyza Tozlu (Ferdi), 2. Portakal (Pony) Ela Göray (Ferdi), 3. Chocolate Gırl (Pony) Alihan Karaca (GASK)

Yeni Binici Kategorisi; 1. Çitlenbik (Pony) İpek Yazıcı (Ferdi), 2. Vista ile Esila Biltekin (Ferdi), 3. Çitlenbik (Pony) Elif Danış (Ferdi), 4. Portakal (Pony) İrfan Emir Gül (Ferdi), 5. Mars Osman Turan Köse (Mt Binicilik)

15. YARIŞMA 65 Cm.

PII Kategorisi; 1. Mathilda (Pony) Berre Uyanık (Hayberk), 2. Karamela (Pony) Meriç Kurteş (Hayberk), 3. Karaca (Pony) Ayşenur İlhan (GBAEM), 4. Everest (Pony) Havva Nur Durmuş (İAASK), 5. Romeo (Pony) Eda Çapraz (GASK)

PIII Kategorisi; 1. Olımpıya (Pony) Biricik Demir (Ferdi)

Yeni Binici Kategorisi; 1. Nıdzhınskı P (Pony) Semiha Akyol (Ferdi), 2. Portakal (Pony) Hazel Deler (Ferdi), 3. Bubka ile Yağmur Ada Gök (GASK), 4. Uncrowded ile Seda Akın (Hayberk)

16. YARIŞMA 85 Cm.

PIII Kategorisi; 1. Patrüs (Pony) Çınar Çöl (GASK), 2. Olımpıya (Pony) Biricik Demir (Ferdi)

Yeni Binici Kategorisi; 1. Urza ile Hazel Deler (Ferdi), 2. Cody ile Kubilay Yanardağ (Mt Binicilik), 3. Şeşpa ile Mayra Gazeryan (GASK), 4. İda ile Nuray Poyraz (GASK), 5. Acrobat ile Muhammet Günay (KBAGK)

17. YARIŞMA 90 Cm.

PIII Kategorisi; 1. Patrüs (Pony) Çınar Çöl (GASK)

Yeni Binici Kategorisi; 1. Mabruk ile Kubilay Yanardağ (Mt Binicilik), 2. Urza ile Hazel Deler (Ferdi), 3. Volkanım ile Hazel Deler (Ferdi), 4. Cody Kubilay Yanardağ (Mt Binicilik), 5. Şeşpa Ervanur Tuban (GASK)

18. YARIŞMA 105 Cm.

Yeni Binici Kategorisi; 1. Angorabeyi ile Beril Güvenç (GASK)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
0
komik
Komik
Minik binicilerin kalbi “Sporun Başkenti Kocaeli”de attı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

onursalhaber.com.tr ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin