Advert

GEBZE ORTAOKULLAR ARASI İSLAM İLMİHALİ BİLGİ YARIŞMASI’ NIN FİNALİ YAPILDI.

İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şubesi’ nin düzenlemiş olduğu “ İslam İlmihali Bilgi Yarışması’ nın “ finali 18 Mayıs Çarşamba günü Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’ nde gerçekleştirildi.

GEBZE ORTAOKULLAR ARASI İSLAM İLMİHALİ BİLGİ YARIŞMASI’ NIN FİNALİ YAPILDI.
GEBZE ORTAOKULLAR ARASI İSLAM İLMİHALİ BİLGİ YARIŞMASI’ NIN FİNALİ YAPILDI. Engin Akçay
Bu içerik 147 kez okundu.

Yoğun ilginin olduğu yarışmaya, Gebze Kaymakamı Sn. Mustafa GÜLER, Gebze Belediye Başkanı Sn. Zinnur BÜYÜKGÖZ, Gebze İlçe Müftüsü Sn. Selçuk KILIÇBAY, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Şener DOĞAN, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Sn. Serkan BEYAZ, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve okul müdürleri katılım sağladı.

 

İslam İlmihali Bilgi Yarışması, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hasan Hadi ABDÜLLATİF’ in Kur’ an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından İlim Yayma Cemiyeti Gebze Şube Başkanı Av. Nizamettin KAYA, yarışmanın açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Yarışmaya katılan 10 okula toplam 20 soru soruldu. Rekabetin üst düzeyde olduğu yarışmayı 1. tamamlayan Gebze Yıldırım Beyazıt Ortaokulu oldu. Çoban Mustafa Paşa Kız İmam Hatip Ortaokulu 2. olurken, Diler Demir Ortaokulu, Osmangazi Ortaokulu ve Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu 3. lüğü paylaştılar. Bu yarışmanın diğer yarışmalardan bir farkı vardı. Bu yarışmaya katılan seyircilere de sorular soruldu. Sorulara doğru cevap veren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Finalde ilk 3’ e giren okul öğrencilerine para ödülü ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Ayrıca finalde yarışan diğer okullara da çeşitli hediyeler verildi.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Kurtuluş kutlamalarında  Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek
Kurtuluş kutlamalarında Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek