Advert Advert Advert

Körfez’de çocuk meclisi kuruldu

Körfez Belediyesi tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik Çocuk Meclisi kuruldu. Başkan Şener Söğüt, öğrencilerin şehir yönetimine katılarak özgüvenli bireyler olması amacıyla kurulan Çocuk Meclisi’nin hayırlı olmasını diledi.

Körfez’de çocuk meclisi kuruldu
Körfez’de çocuk meclisi kuruldu Engin Akçay
Bu içerik 60 kez okundu.

Körfez Belediyesi tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik Çocuk Meclisi kuruldu. İlçedeki ortaokulları kapsayan proje kapsamında her okul birer temsilci seçti. Temsilcilerde bugün Körfez Belediye Meclisi’nde bir araya geldi, kapalı zarf usulü ile gerçekleştirilen seçim sonrasında kurulan Çocuk Meclisi’nin ilk başkanını seçti. Seçim sonrasında başkan 16 oy alarak başkanlığa seçildi.

 

BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Adaylara kendilerini tanıtma projelerini aktarmaları için de gerekli zamanın verildiği programa; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan ve öğrenciler katıldı. Seçim öncesinde çocuklara başarılar dileyen Başkan Şener Söğüt, 23 Nisan haftası gibi önemli bir haftada çocuk meclisini hayata geçirmiş olmalarının da önemli olduğunu belirtti.

 

16 OYLA YAVUZ SEÇİLDİ

10 adayın yer aldığı başkanlık yarışında kazanan ise 16 oy ile Yağız Emir Yavuz oldu. Kısa bir teşekkür konuşması yapan Yavuz, “Adalet, eşitlik ve barış, mevsimlik meyveler gibi kolayca yetişmez; onların yetişmesi yıllar alır. Bu nedenle korunması, toplumun devamlılığı için zorunludur. Ben de görevimi Atatürk’e yakışır şekilde yerine getireceğim.Bu görevi bana verenlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

GÖZLERİNDEN GÖREBİLİYORUM

Çocuk Meclisi Başkanı Yağız Emir Yavuz’u tebrik eden Söğüt, mazbatasını teslim etti. Başkan Söğüt, “Demokratik seçimlerle seçilen kişilerin, mecliste kentin sorunlarına başarılı çözümler önereceğine inanıyorum. Bu meclisin hayırlı sonuçlar çıkaracağını ve birlikte iyi işler başaracağına gözlerindeki ışıktan hissediyorum. Bu meclis demokrasiyle taçlandı. Gazi Mustafa Kemal ve onun silah arkadaşlarının gücüyle ve zafere olan inançlarıyla gerçekleşti bu başarı” İfadelerini kullandı.

 

SEÇİMLER YAPILDI

Başkanlık için; Barbaros İmam HO’dan Hümeyra Yıldırım, Çelik Sanayi Ortaokulu’ndan Efe Özkan, Simya Ortaokulu’ndan Yağız Emir Yavuz, Uluğbey Ortaokulu’ndan Anıl Dağlı, Yeşil Vadi Ortaokulu’ndan Dorukhan Kara, Petkim Ortaokulu’ndan Meliha Armina Sürücü, Atatürk Ortaokulu’ndan Umut Eymen Gürkan, Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu’ndan Ecrin Nida Keleş, Hereke Uzunpınar Ortaokulu’ndan Umut Ataşlı, Halide Edip Adıvar Ortaokulu’ndan Zeynep Babat yarıştı.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI