Advert Advert Advert

NİLGÜN YILMAZ: “DİNAMİK BİR YAPIDAYIZ”

Pandeminin etkisini azaltmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandıran Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER) geçtiğimiz haftasonu Adana’daydı.

NİLGÜN YILMAZ: “DİNAMİK BİR YAPIDAYIZ”
NİLGÜN YILMAZ: “DİNAMİK BİR YAPIDAYIZ” Engin Akçay
Bu içerik 79 kez okundu.

İş Kadınları Derneği (İŞKAD) üyeleri ve KOİDER üyeleri iş birliği yapmak ve network ağlarını genişletmek için düzenlenen organizasyonda bir araya geldi.

 

İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER) Başkanı Nilgün Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini Adana’da konuk etti. Kadın girişimcileri desteklemek ve kadın dayanışmasını büyütmek için gerçekleşen toplantıya KOİDER’in de kurucu üyesi olduğu Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) Başkanı Huriye Serter de katıldı.  Adana Hiltonsa Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Huriye Serter, kadın dayanışmasının önemine vurgu yaparak, federasyon olarak üretime katkı koymak isteyen kadınları desteklemeye hazır olduklarını söyledi. İşbirliği yapmak ve network ağı oluşturmak için fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, kadının üretime katılımının arttırılması üzerine de konuşuldu.

Kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atan, kadın farkındalığını toplumun tüm kesimlerine yaymaya özen gösteren KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz da, İŞKAD’ın kadın girişimciler açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Sanayinin kalbi olan Kocaeli’de iş kadınları adına bir dernek olmaması benim ve benimle aynı kaygıları taşıyan kadın arkadaşlarımın harekete geçmesine sebep oldu. Böylece 2017 yılında KOİDER’i kurduk. Şu anda dinamik, kadın dayanışması için gayret gösteren ve güçlü kadınların omuzlarında yükselen bu iki derneğin bir arada olmasından onur duyuyorum. Ve Adana’da olmak çok güzel” diye konuştu.

İŞKAD Başkanı Berman Mantı ise Adana yerelinden başlamak üzere, ülke ekonomisine ve üretimine katkı sağlamak için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, Kocaeli’nden Adana’ya gelen kadın girişimcilerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu paylaştı. Berman Mantı, girişimci kadınlar ve dernek çatısı altında kadın girişimcilerin çoğalması için çaba gösteren kadınlar ile ilgili “Her alanda doğru bildiklerimizi dile getiriyoruz. Kadınların kararlılığı, girişimciliği Türkiye’nin sosyal, siyasal ve ekonomik kalkınmasında öncü rol oynayacaktır” dedi.


GİFED çatısı altında Türkiye’nin her bölgesinde kadın adının öne çıkması için gayret sarf eden KOİDER ve İŞKAD, birlikte mücadelenin yanı sıra ortak projelerle de kadınların geleceğe güvenle bakması için aralıksız çalışacak.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI