Advert

Başkan Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı mesajla İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yılını kutladı. Başkan Büyükakın “Korkma diye başlayan, vatanımıza ebediyen izmihlalin olamayacağını haykırarak sona eren İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir.

Başkan Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir”
Başkan Büyükakın” İstiklal Marşımız geleceğimizi aydınlatan sönmeyen meşalemizdir” Engin Akçay
Bu içerik 113 kez okundu.

Türk Milletinin tarihini aydınlatıp geleceğine ışık tutmuştur. Bizler bu aydınlık yoldan ilerleyerek müreffeh bir vatan olduk” dedi

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın İstiklal Marşımızın, tarihte tamamen yok edilmek istenen bir milletin hürriyet ve bağımsızlığına ne kadar düşkün olduğunu en veciz şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek şu ifadeleri kullandı” Milletimizin vatanına, imanına ve istiklaline duyduğu sarsılmaz bağlılığı, tarihten geleceğe uzanan eskimez ve ölümsüz ifadesidir İstiklal Marşımız. Mehmet Akif’in “O şiir o milletin, o günkü heyecanının bir ifadesidir. Bu bir facia karşısında bunalan ruhların, ıstıraplar içinde kurtuluş dakikalarının beklendiği bir zamanda yazılan o marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır. O marş bir daha yazılamaz. Onu kimse yazamaz. Onu ben de yazamam. O marş artık benim değildir, milletimindir” dediği gibi Türk halkının tek ağızdan tüm dünyaya bağımsızlığının haykırışı İstiklal Marşı ile perçinleştirilmiştir.

“Azmiyle, ümidiyle yaşar hep yaşayanlar” diyerek bu gün bile nefes alan, dünyanın en özel ve güzel milli marşında yazdığı gibi ” tek dişi kalmış medeniyet” dizesi ile bizlere, tüm Türk halkına cesaret aşılayan adeta tüm insanlığa eşsiz bir mesajı veren başta Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yeni Akif gönüllü gençler yetiştirmemiz, Akif düşünceli fikirler inşa etmemiz, Akif akıllı beyinler büyütmemiz dileğiyle İstiklal Marşımızın 101. yılı kutlu olsun.”

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Kurtuluş kutlamalarında  Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek
Kurtuluş kutlamalarında Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek