Advert Advert Advert

“MEVZU KADINSA” 4. KEZ DÜZENLENDİ BAŞARILI KADINLAR HİKAYELERİNİ PAYLAŞTI

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği ve Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün ortaklığında düzenlenen Mevzu Kadınsa semineri, bu yıl 4. kez Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“MEVZU KADINSA” 4. KEZ DÜZENLENDİ BAŞARILI KADINLAR HİKAYELERİNİ PAYLAŞTI
“MEVZU KADINSA” 4. KEZ DÜZENLENDİ BAŞARILI KADINLAR HİKAYELERİNİ PAYLAŞTI Engin Akçay
Bu içerik 123 kez okundu.

Pandemi kurallarına uygun şekilde düzenlenen seminerin açılış konuşmasını KOÜ Genç Girişimciler Kulübü danışmanı Özen Pekkaya gerçekleştirdi. Kadının iş hayatındaki önemine ve değerlerine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

 

Pekkaya’nın ardından KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz kürsüye geçti. Derneğin kuruluşu hakkında detaylı bilgi veren Yılmaz, “Pandemi nedeniyle gençlerle buluşamadığımız yılların ardından bu sene sizlerle güzel bir program düzenlemiş olmaktan çok memnunum. Bu seminer sayesinde başarılı kadınların hikayelerine şahit olacağız. Katılımlarından ve emeklerinden dolayı değerli KOİDER ailesine ve Genç Girişimciler Kulübü üyelerine teşekkür ederim” dedi.

 

Nilgün Yılmaz’ın ardından kürsüye geçen KOÜ Genç Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Berkay Akkuş, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi ve desteklerinden dolayı tüm konuşmacılar ile KOİDER ailesine teşekkürlerini iletti. Ardından iki bölümden oluşan seminerin konuşmacıları sırayla sahneye davet edildi.

 

Birinci bölümün başlangıç konuşmasını yapmak üzere ilk olarak Carrefoursa İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura sahneye çıktı. İş yaşamı boyunca erkeklerin egemen olduğu bir sektörde var olduğunu söyleyen Tura, kadınlara istihdam sağlamaya verdikleri öneme değindi. İkinci konuşmacı olan Sürdürülebilirlik ve Ekoart Sanatçısı Neslihan Yetişkin, alerjisinden dolayı Ekoart sanatına nasıl yöneldiğini anlatan bir belgesel sunumu yaptı. Sunumun ardından tüm katılımcıların Kadınlar Günü’nü kutlamayı da ihmal etmedi.

 

Ardından sahneyi kentimizin ilk şef restoranının şefi olan Koider üyesi Ayşegül Özdemir aldı. ‘Anne ben aşçı oldum’ konulu konuşmasını yapan Ayşegül Özdemir, İş yaşamında erkeklerin arasında pek çok kez kadın olmanın zorluklarını yaşamış biri olarak herkese pes etmemesi gerektiğinin mesajını verdi. İlk bölümün son konuşmacısı olarak sahneye çıkan Narköy Düş Kurucusu Nardane Kuşçu, kadın olarak Narköy’ü kurarken yaşadığı zorluklardan ve geçirdiği aşamalardan bahsetti.

 

Seminerin ikinci bölümünde ise; Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri İş Geliştirme Yöneticisi Halide Sancar ‘Sen ‘SEN’Ol’, BEE’O Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı ‘Arı Ürünleri ile Sağlıklı Yaşam’, Milli Sporcu Bediha Taçyıldız ‘Kadınlar ve Dövüş Sporları’, Aloparça Kurucusu Ebru Özülkü ‘Dönüşüm’ konularına değindi. Konuşmacıların ardından tüm katılımcılara KOÜ Girişimcilik Kulübü tarafından katılım sertifikası takdim edildi.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI