Advert Advert Advert

MHP GEBZE’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP, her hafta başka ilçede gerçekleştirdiği istişare toplantılarında salonlara sığmıyor.

MHP GEBZE’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
MHP GEBZE’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ Engin Akçay
Bu içerik 319 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Hidayet Vahapoğlu, Saffet Sancaklı ve İl Başkanı Yunus Emre Kurt, 05.03.2022 Cumartesi günü MHP Gebze İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen İstişare Toplantısına katıldılar. Her hafta başka bir ilçede istişare toplantılarına devam eden Milliyetçi Hareket Partisi’nde teşkilatların ve vatandaşların toplantılara yoğun ilgi göstermesi yüzleri güldürüyor.

 

BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Gerçekleştirilen programlara vatandaşların desteğinden oldukça memnun olan İl Başkanı Yunus Emre Kurt; “Liderimiz Devlet Bahçeli tarafından görevlendirildiğimiz günden itibaren binlerce yeni üyeyi partimize kazandırdık, yüzlerce eve konuk olduk, saha çalışmalarımızı aksatmadan sürdürdük ve teşkilat çalışmalarımıza hız verdik. Bugün de düzenlediğimiz istişare toplantıları kapsamında Gebze’deyiz. Bugün burada görüyoruz ki Gebzeli hemşerilerimiz inşallah Bülent Başkan ile Üç Hilal’in zaferine giden yolda çoktan şahlanmış ve salonlara sığmayacak hale gelmiştir. Partimiz, Ocağımız, sendikalarımız ve Türkav’ımız ile birliğimizi pekiştirmeye, davamıza Liderimizin izinde hizmet etmeye devam ediyoruz. Kalbinde vatan, millet ve din olan herkes ile kucaklaşmaktan mutluluk duyarız. Eski yeni ayrımı yapmaz herkese saygı duyarız.

EN UFAK BİR FİTNE VE PROBLEM İSTEMİYORUZ

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in solun ihanet derecesine varan davranışları karşısında sağ ile olan kavgamızı erteledik sözünden hareketle Kocaeli’de Ülkücü Milliyetçi Hareketin mensuplarının hedeflerini gerçekleştirene kadar içte en ufak bir fitne ve en ufak bir sıkıntı istemiyoruz.

MÜZEKARE MASASI SİLAHLI ÇATIŞMAYA ÜSTÜN GELSİN

Kıymetli vatandaşlarımız biliyorsunuz ki Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta yüzlerce insan hayatını kaybetti. Binlerce de yaralı var. Ekonomik ve yaşam standartları bakımından da dünyanın neredeyse tamamında bir problem söz konusu. Bizim beklentimiz müzakere masasının silahlı çatışmaya üstün gelmesidir.

STRATEJİK İFLASLARIN İNSANI SEROK AHMET

Ülkemizin ne Rusya’dan vazgeçeriz ne de Ukrayna’dan vazgeçeriz tavrını tutarlı ve dengeli buluyoruz. Dış Politikamız çok şükür dengelidir , akılcıdır ve millidir. Yani Dış politikamız stratejik iflasların insanı Serok Ahmet’in tam tersidir. Adı Gelecek olan ancak geçmişi karanlık ve geleceği muamma olanlara hep birlikte fırsat vermeyeceğiz.

 

ESKİNİN ÖZLEMİNİ DUYUYORLAR

Bu hafta altı siyasi partinin HDP’nin yönlendirmeleriyle bir araya gelerek ortak görüntü vermelerine ve 48 sayfalık içi boş bir metin imzalamalarına şahit olduk. Koalisyon dönemlerini yeniden canlandırma hevesindeler, bu metin geçmişe dönüşün beyannamesidir. Milliyetçi Hareket ve Cumhur İttifakı bunlara fırsta vermeyecektir.

 

ATATÜRK MASKESİ TAKIP TERÖRİSTLERLE YOL YÜRÜNMEZ

İlimizde Atatürk maskesi takıp teröristlerle yol yürüyenler, Atamız üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir Ülkücüdür. Yüksel Türk senin için yükselmenin hududu yoktur diyebilen bir Ülkücüdür. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur diyebilen bir Ülkücüdür. Bozkurt heykelleri yaptıran ve bozkurtu paralara bastıran bir Ülkücüdür.

ATATÜRK BUNLARI DENİZE DÖKERDİ

Atamız, şimdi HDP ‘yi yok saymıyoruz diyenleri görse, devletimizi yabancı ülkelere şikayet edenleri görse, yerli İHA ve SİHA yapmamızdan, Karabağ’ın azadlığından rahatsız olanları görse, S400’lerden acil kurtulmalıyız diyenleri görse bunları da denize dökerdi. Altı okundan biri milliyetçilik olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne açık açık söylüyorum.

BUNLAR ATATÜRK’Ü İHRAÇ EDERLERDİ

Atatürk’ümüzü size kullandırtmayız. Atatürk’ün izinden giden parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bizler Atatürk gibi Türk Milliyetçisiyiz. Sizin günümüz CHP’sine Mustafa Kemal gelse ihraç edersiniz. Çünkü siz milli olanı sevmezsiniz.

 

GİTTİĞİNİZ YERİN YENİSİ OLUNUZ

Bir de gittiği yerin yenisi olamayanlar var. Bunlar hala sözün şerefinden faydalanmak için ben eski Ülkücüyüm diyorlar. Bu arkadaşlara tavsiyemiz siyasetinizi yeni söylemlerle yapın. Ülkücülük adamlıktır, ben eski Ülkücüyüm demek eskiden adamdım demektir. Hele hele Başbuğumuz’un adını ağzınıza almayın. Başbuğumuz Alparslan Türkeş başka partiye geçenlere yönelik Ülkücülük MHP’de olur, MHP’de bulunmayan Ülkücü değildir, gittiği yerin damgasını yer ve oradaki genel başkanın görüşüne göre hareket eder. Onun Ülkücülüğü kalmamıştır demiştir. Dolayısıyla Ülkücülerin tek siyasi odağı Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

TEKRAREN DAVET EDİYORUM

Farklı sebeplerle uzaklaşan, fikren aramızda ancak fiziken başka yerde olan arkadaşlarımızı Milliyetçi Hareket Partisi’ne davet ediyorum. Gelin Başbuğumuz’un emanetine hep birlikte sahip çıkalım, gelin beraber mücadele edelim” dedi.

 

2023 SEÇİMLERİ BİR BEKA MESELESİDİR

 

İstişare Toplantısında söz alan Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı; “Kıymetli dava arkadaşlarım görüyorsunuz ki her hafta başka bir ilçede sizlerle bir araya geliyor ve gündem hakkında değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bakınız Ülkücüler bu millete hiçbir şey beklemeden hizmet eden neferlerdir. MHP kurulduğu günden bugüne kadar devleti ve milleti için hizmeti kendisine şiar edinmiş kutsal bir hareketin temsilcisidir. 2023 seçimleri bizim için ne kadar oy aldığımızın hangi partinin kaç milletvekili çıkardığının baz alındığı bir seçim değil. 2023 seçimleri ülkemiz için beka seçimleridir. Bakınız yıllar önce bu beka sözünü ilk söyleyen bizim Liderimiz Devlet Bahçeli’dir. O zamanlar herkes suçladı. Çağ dışı olmakla, artık savaşların, stokçuluğun geri kaldığını iddia ederek genel başkanımızı hedef aldılar. Ancak tarih bir kez daha Liderimizi haklı çıkardı. Bugün Ukrayna’da olanlar bir beka meselesidir. Bir bayrak, bir namus ve bir bağımsızlık meselesidir. Türkiye bir Ukrayna olmamalıdır. İşte biz bu sebeple beka diyor ve sizlerden destek istiyoruz” dedi. 

DEVLETİMİZİ ŞİKAYET EDİYORLAR

Saffet Sancaklı’nın ardından söz alan Milletvekili Hidayet Vahapoğlu; “Kıymetli dava arkadaşlarım bugün burada bu coşkuyla, bu heyecanla karşılaşmak beni oldukça mutlu etti. Görüyorsunuz ki birileri HDP’nin ardına takılarak bu millete ihanet ediyorlar. Atatürk’ün partisiyiz diyenlerin temsilcileri gerek mecliste gerekse katıldıkları çeşitli toplantılarda ülkemizi çeşitli kuruluşlara ve devletlere şikayet ediyor, iktidar olursak Suriye’den çekileceğiz diyorlar. Bu tam bir gaflet söylemidir. Eskiden partimiz mensubu olup şimdi birilerinin ardından yol yürüyenlerin hazin sonlarını görüyorsunuz. Bir hanımefendi S400 ‘lerden şikayet ediyor ve geri gönderilmelerini istiyor. Akkuyu Nükleer Santrali’nin Rus ortaklığının sonlandırılmasını ve Suriye’deki Türk varlığının son bulmasını isteyenler açıkça Dış Politika cahillerdir. Devletimizin uygulamış olduğu denge politikası doğrudur. Biz ne Rusya’dan ne de Ukrayna’dan vazgeçemeyiz.

ZAMLARIN SEBEBİ RUSYA – UKRAYNA SAVAŞI

Kıymetli dava arkadaşlarım biliyoruz ki enerji fiyatlarında gün geçmiyor ki zam eksik olmasın. Biz de bir gün önce aldığımız benzini ertesi gün aynı fiyattan alamıyoruz. Enerji fiyatlarındaki artışlar ne yazık ki birçok sektöre yansıyor ve vatandaşımızın refahını olumsuz etkiliyor. Bizler bunların farkındayız ve emin olun devletimiz elinden geleni yapmaktadır. Ancak enerjideki dışa bağlılığımız bu artışlara engel olmamızın ne yazık ki önüne geçiyor. Devletimiz iki ülke arasında yaşanan savaşın müzakere masasında son bulması için elinden geleni yapıyor ve bir uzlaşı sağlanması için çaba sarf ediyor” dedi.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI