Advert Advert Advert

Gebze Refahtan Coşkulu Kongre

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanlığı’nın 2. Olağan İlçe Kongresi dün Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Gebze Refahtan Coşkulu Kongre
Gebze Refahtan Coşkulu Kongre Engin Akçay
Bu içerik 172 kez okundu.

Olağan genel kurula Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Alican Karakaya, İyi Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü Memleket Partisi Gebze İlçe Başkanı İsmail Aşak, AK Parti Gebze İlçe Yönetimi, Deva  Partisi Gebze İlçe Yönetimi, Saadet Partisi Gebze İlçe Yönetimi, ,STK temsilcileri, Yeniden Refah Partisi’nin il ve ilçe yöneticileri, partililer ve muhtarlar katılım gösterdi.

 

Kur’an-Kerim tilavetiyle başlayan program, İstiklal Marşı’nın ardından faaliyet raporunun okunmasıyla devam etti. Programda selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Başkanı Zinnür Büyükgöz, Burada biz kardeşler topluluğuyuz. Asla nihai hedefi şaşırmayız. Fatih Erbakan, bizi yetiştiren Erbakan Hocamızın ardından davayı devam ettiriyor. Biz hocamızın ne yapmak istediğini çok iyi biliyorduk ve ne yapmamız gerektiğinin de farkındayız. Bu şuuru rabbimiz bizlere kaybettirmesin. Yolunuz, bahtınız açık olsun” dedi. 

 

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç, Salonda çok değerli iki genel başkan yardımcılarımız bulunuyor onların konuşmalarına zaman kalması açısından konuşmamı kısa kesiyorum. Kongrede bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Yeniden Refah Partisi salonlara sığmıyor, Yeniden Refah Partisi geliyor. Allah yolumuzu açık eylesin” dedi.

 

Kılıç’ın ardından kürsüye çıkan Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, “İlçelerin kongreleri önümüzdeki Pazar tamamlanacak. 60 yıldır siyasi hayatın içinde olan bir abiniz olarak, ilk seçimde Yeniden Refah gelecek bunu da size söylüyorum. 41 devlet adamının faaliyetlerini gören biri olarak diyorum ki her şey olabilirsiniz ama Erbakan Hocam gibi olamazsınız. 19 yıldır iktidardalar ama hocamın, 11 ayda yaptığını yapamadılar

 diye konuştu. Arasın ardından konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz yaptığı konuşmada, aşılama ve PCR testinin insanlara zorla yaptırılmasına karşı çıktıklarını ifade etti.

Altınöz sözlerinin devamında; "Yeniden Refah Partisi olarak bizler , eksikleri yapmak, yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Türkiye'nin en genç partisi Yeniden Refah Partisi'dir. İlk seçimlerde Fatih Erbakan Bey'i 13. Cumhurbaşkanı yapacağız. Yeniden Refah kadroları olarak bizler Türkiye'yi yönetmeye, Dünyayı değiştirmeye hazırız" dedi.

.Kongrede son olarak söz alan AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Doğan Aydal ESPOO (ÇED) SÖZLEŞMESİ, sözleşmeyi imzalayan taraf ülkelerin belirli yatırım faaliyetlerinin çevresel etkilerini planlamalarının erken bir aşamasında, birlikte değerlendirme yükümlülüklerini ortaya koymaktadır. Ayrıca, devletlerin, Olumsuz çevresel etkiye sahip olması muhtemel bütün önemli projeleri birbirlerine bildirme ve danışma yükümlülüğünü getirmektedir. Adı, çevre ile başladığı için oldukça masum görünen ve AB ülkeleri için çok da önemli olmayan bu sözleşme, Türkiye için kolonileşmenin başlangıcıdır. Ülkemizi bölünmeye kadar götürecek olan ön sözleşmelerdir.

AB-ESPOO SU ÇERÇEVE DİREKTİFİ (SÇD), her AB üyesi devletin, ulusal sınırları içinde bulunan nehir havzalarının yönetim planlarını hazırlamalarını  AB topraklarının dışına uzanan “uluslararası!” nehir havzalarında ise ilgili devletlerle tek bir nehir havzası yönetim planı oluşturmak için çaba harcamalarını, bunun mümkün olmaması durumunda; havza planlarını, nehirlerin kendi topraklarındaki bölümü için hazırlamasını ve AB komisyonuna iletmesini öngörmektedir. Nehir havzası yönetiminde AB ülkeleri arasında işbirliği zorunluluğu getirilmektedir. AB üyesi olmayan ülkelerle uygun eşgüdümün kurulması için çalışılmasına yer vermektedir. ESPOO sözleşmesi sadece suya odaklı sözleşmeler olmayıp, suya dayalı projeleri ilgilendiren (baraj yapıları, yer altı suyu çekim işlemleri vb.) hükümleri de bulunmaktadır."

Bu sözleşme  akarsularımızın yönetimini  AB'ye bağlıyor!

Bu sözleşmenin akarsularımızın yönetimini AB'ye bırakmak anlamına geldiğini kaydeden Aydal, "AB, özellikle sınırı aşan sularımızın yönetiminin AB’ye devredilmesini ve bu nehirlerin bulunduğu havzalarda yapılacak yatırımları AB  İZNİNE bağlamamızı istemektedir. Daha da ileriye giderek, bu nehirler ile ilgili proje hazırlarken Sınır ötesindeki ülke ve/veya ülkeler ile anlaşmamızı da istemektedir. Yani Fırat için Irak ve Suriye; Dicle için, Suriye ve yeni güney komşumuz, yakın zamanda ABD desteğiyle Devlet olması an meselesi olan PYD-PKK oluşumu ile anlaşmayı tavsiye etmektedir. Tabii Çoruh nehri için Gürcistan, Aras Nehri için, Türkiye, Azerbaycan, İran, Ermenistan uzlaşmasını, Arpaçay için Ermenistan ile uzlaşmamızı istemektedir." şeklinde konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TEHLİKESİNE DİKKAT!

AARHUS Sözleşmesi’nin tehlikesine de dikkat çeken Aydal, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:
"Bu sözleşme Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE) 25 HAZİRAN 1998 tarihinde DANİMARKA'NIN AARHUS şehrinde  4. Bakanlar Konferansı'nda "Avrupa için çevre" sürecinin bir parçası olarak kabul edildi ve 30 Ekim 2001'de yürürlüğe girdi. AARHUS sözleşmesi; Çevresel konularda bilgiye erişim, çevresel karar verme sürecine halkın katılımı ve yargıya başvuru sözleşmesidir. Konu bu şekli ile ortaya konulduğunda AB üyesi ülkeler için hiçbir tehlike oluşturmadığı gibi, oldukça izi bir sözleşme olduğu söylenebilir. Ancak konu Türkiye özeline geldiğinde durum oldukça farklılaşacaktı

 

Yeni dönem yönetimi şu isimlerden oluştu; Engin Kılıç(Başkan), Celal Dülger, Cevdet Yazıcı, Cihan Yaban, Efayner Aydın, Erdal Alkan, Fahri Sönmez, Fatih Ergün, Hakan Kahraman, Halil Bilikçi, Hasan Aktürk, İsmail Çakmak, Kadir Özdal, Mehmet Kocaman, Murat Gümüş, Mustafa Arslantaş, Mustafa Köksal, Raif Öz, Salih Yaban, Selami Aksoy, Serkan Malkoç, Süleyman Toksoy, Şaban Şen, Temel Akbay, Yaşar Altunbaş, Yaşar Birgül.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI