“DESTEK VE TECRÜBE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (KOİDER), geçtiğimiz akşam Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK)’in Sakarya’da misafiri oldu. Kokteyl ile başlayan, ardından her üyenin kendini tanıttığı ve son olarak KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz ile gerçekleştirilen söyleşinin yapıldığı programda, KOİDER ve ÜTİK üyeleri birbirleriyle tanışıp iş birliği yapma fırsatı buldu.

“DESTEK VE TECRÜBE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”
“DESTEK VE TECRÜBE İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ” Engin Akçay
Bu içerik 177 kez okundu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ÜTİK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Pınar, “ÜTİK, ekonomi tabanlı bir kuruluş olması nedeniyle ilk olarak başta üyelerinin çeşitli dar boğazlarda yara almadan kurtulmasını sağlamaktır. Burada her bir üyemize önemli işler düşüyor. Biz hep birlikte el ele vererek istişare ederek hareket ediyoruz. En büyük hedefimiz şehrimizin ekonomik olarak muasır medeniyetler seviyesine yükselmesidir. Asıl hedefimiz üyelerimizin menfaati doğrultusunda hizmet ederken aynı zamanda kuruluş amacımız çerçevesinde şehri ekonomik olarak geliştirmektir. Hedeflerimiz ve çalışmalarımız ülkemiz ekonomisine ciddi faydalar sağlayacak düzeydedir. Odağımız; üyelerimizin yurt dışındaki ülkelerde de aktif olarak faaliyetlerini yürütmeleri için uygun olanakları sunmak, yurtdışında edinilecek tecrübe ve iş birliği çalışmaları ile ülkemize fayda sağlamaktır. Bu konuda etkin bir yatırım ağı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu konuda aynı yolu yürüdüğümüz tüm topluluklarla destek ve tecrübe işbirliğine varız” ifadelerini kullandı.

“BİZ BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren KOİDER Başkanı Nilgün Yılmaz, “KOİDER , iş dünyasında deneyim bilgi ve becerilerini kullanarak alanlarında başarı elde etmiş iş kadınlarının bir araya gelerek iş hayatındaki kadınların daha güçlü olmasının birlik ve beraberlikle olabileceği düşüncesiyle kurulmuştur. Derneğimiz; Kocaeli gibi sanayi ve ticaretin oldukça gelişmiş olduğu bir şehirde iş hayatındaki işveren ve yönetici kadınların “Bizde Buradayız” diyerek, kendilerini ifade etmeleri, birbirleriyle ticari bağlantı kurmaları, girişimciliğin desteklenmesi, iş hayatındaki kadın erkek fırsat eşitliğinin savunulması, kadın istihdamının arttırılması, iş hayatındaki kadınların ihtiyaç duyulan konularda eğitimlerin düzenlenmesi gibi konularda faaliyet yürütüyor. Çünkü biz inanıyoruz ve biliyoruz ki iş hayatında kadının yeri arttıkça ülke olarak daha hızlı ve güvenle büyüyebiliriz. Dernek olarak her zaman kendini geliştiren, üyelerinin görüş ve önerilerini alan bir yönetim anlayışı içerisinde, birlik ve beraberliğin verdiği enerjiyle projelerimizi hayata geçirecek ülkemize ve ilimize katkı sağladık ve sağlayacağız. İş Kadınlarımızı derneğimiz çatısı altında görmek hepimizin arzusudur” dedi.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI