Advert

Başkan Özlü: Kadın El Emeği Başiskele’de Gerçek Değerini Buluyor

Başiskele’de 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” ilan eden Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, toplumun temelini oluşturan kadınlar ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Özlü: Kadın El Emeği  Başiskele’de Gerçek Değerini Buluyor
Başkan Özlü: Kadın El Emeği  Başiskele’de Gerçek Değerini Buluyor Engin Akçay
Bu içerik 207 kez okundu.

Başkan Özlü, her zaman hemşehrileriyle iç içe olarak komşularının istek ve önerilerini birinci ağızdan dinliyor. Bu kapsamda Başkan M. Yasin Özlü son olarak Vezirçiftliği Semt Konağı’nda belediye bünyesinde verilen dikiş-nakış eğitimlerine katılım gösteren kursiyer kadınları ziyaret etti. Ziyarette Başkan Özlü’ye AK Parti Başiskele Kadın Kolları Başkanı Pınar Yolcu Sekmen de eşlik etti.

 

“ÇALIŞAN VE ÜRETEN HER KADINIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

 

Ziyarette konuşan Başkan Özlü, Başiskele’de kadınların el emeği göz nuru eserlerinin gerçek değerine ulaştığını vurgulayarak, “Kadın elinin değdiği her şey değişiyor ve güzelleşiyor. Bizler de Başiskele Belediyesi olarak ilçemizdeki hamarat kadınların aile ekonomisine katkı sunmaları için yaptıkları birbirinden değerli eserleri Symbol AVM’de hizmete açtığımız BAŞKEM mağazası ile tüketiciyle direkt buluşturuyoruz. Göreve geldiğimizde söz verip de yaptığımız en güzel işlerden biri olan bu mağazamızda hiçbir komisyon almadan sosyal sorumluluk bilinciyle çalışkan kadınlarımızın aile bütçelerine destek veriyoruz. Çalışan ve üreten her kadınımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

 

“2022 YILINI KADIN VE AİLE YILI İLAN ETTİK”

 

Başiskele’nin hamarat kadınlarının her zaman yanlarında olduğunu söyleyen Başkan M. Yasin Özlü, “İlçemizde kadınlarımıza ayrı bir önem veriyoruz. Bu yüzden bu 2022 yılını “Kadın ve Aile Yılı” olarak ilan ettik. Bu yıl kadınlarımıza yaptığımız yatırım ve hizmetlerimizi daha fazla arttıracağız. Seçim beyannamemizde söz verdiğimiz Aile Danışma ve Yaşam Merkezi’mizi geçen yılın sonunda hizmete açtık. Kadınlarımızın kendilerini evlerinde hissedebilecekleri kadar sıcak ve güzel bir ortamda kadın ve aileye dair her türlü hizmetlerimiz verilmeye başlandı. Psikolojik ve hukuki danışmanlık, diyetisyenlik ve sağlık hizmetleri, her türlü kadına yönelik eğitimler, seminerler ücretsiz olarak verilmeye başlandı. İlçemizdeki tüm kadınlarımızı bu güzel hizmetlerimizden faydalanmaları için Aile Danışma ve Yaşam Merkezi’mize bekliyoruz.” dedi.

 

KOMŞULARININ İSTEK VE GÖRÜŞLERİNİ DİNLEDİ

 

Başiskele’de kadınlara yönelik yapılan güzel işler ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, katılımcı belediyecilik ve yönetişim anlayışıyla komşularının istek ve önerilerini dinleyerek notlar aldı.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Kurtuluş kutlamalarında  Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek
Kurtuluş kutlamalarında Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek