Advert

Başiskele’de Kışın da Yollar Güvenli

Mevsimin ilk kar yağışı öncesi hazırlıklarını tamamlayan Başiskele Belediyesi, özellikle bugün kentin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışına karşı yol açma ve tuzlama çalışması yaparak kentte ulaşımın aksamasını önlüyor.

Başiskele’de Kışın da Yollar Güvenli
Başiskele’de Kışın da Yollar Güvenli Engin Akçay
Bu içerik 145 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıları dikkate alarak teyakkuza geçen Başiskele Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, Başiskele’nin yüksek kesimlerini beyaza bürüyen kar yağışı sonrasında günlük yaşamın aksamasını engellemek adına kar temizleme çalışmalarına başladı.

 

Kar küreme bıçaklı kamyonlarıyla ana arterlerdeki kar birikintilerini temizleyen ekipler, ayrıca yollarda yaşanabilecek buzlanmanın önüne geçebilmek için tuzlama çalışmaları da yaptı.

 

Bu gece ve yarın da etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışına karşı gece gündüz demeden görev başında olan ekipler, Başiskele’de vatandaşların hiçbir şekilde mağdur olmaması için özellikle ilçe genelinin yüksek kesimlerinde yollarda biriken kar birikintilerini temizleyecek ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları gerçekleştirecek.

 

45 ARAÇ VE 130 PERSONELLİK KAR TİMİ

 

Başiskele Belediyesi Karla Mücadele Programı kapsamında; 12 adet JCB kepçe, 7 adet tuz atma kamyonu, 2 adet yedek tuz atma kamyonu, 4 adet greyder, 2 adet loder, 2 adet kar küreme bıçaklı kamyon, 2 adet ekskavatör, 6 adet sokakları tuzlamak için kamyonet, 8 ekip takip aracı ve toplamda 130 personel görev yapacak. Gece ve gündüz olarak vardiyalı çalışacak ekipler Bahçecik, Yuvacık, Yeniköy, Kullar, Döngel ve Kalıcı Konutlar ekibi olarak 6 bölgede karla mücadele edecekler.

 

2000 TON TUZ DEPOLARDA HAZIR

 

Belediye ekiplerince özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı kaldırımlar, cami avlusu giriş-çıkışları ve merdivenleri, sağlık ocakları giriş-çıkışları, toplu taşıma kooperatifleri giriş-çıkışları el ile kar birikintileri süpürülecek ve buzlanmaya karşı tuzlanacak. Kullar-Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi,  Yuvacık Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şantiyesi ve Bahçecik Karla Mücadele İstasyonu’nda toplam 2000 ton tuz depolarda hazır hale getirildi.

 

 

 

KIŞ BOYUNCA TEYAKKUZDA OLACAKLAR

 

Başiskele’de karla mücadele konusunda başarılı çalışmalar sergileyen Başiskele Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen veriler doğrultusunda ilçe merkezi ve kentin yüksek kesimlerinde trafikte hiçbir aksaklığa izin vermemek için kış boyunca teyakkuzda olacak.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Başkan Büyükakın İzmit’in Kurtuluşunu Kutladı
Kurtuluş kutlamalarında  Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek
Kurtuluş kutlamalarında Hüsnü Şenlendirici fırtınası esecek