Advert Advert Advert

Başiskele’de Bu Kez Senai Demirci “Konumuz Aile” Dedi

Başiskele Belediyesi, “Konumuz Aile” programları kapsamında sosyal sorumluluk anlayışıyla söyleşilerine devam ediyor.

Başiskele’de Bu Kez Senai Demirci “Konumuz Aile” Dedi
Başiskele’de Bu Kez Senai Demirci “Konumuz Aile” Dedi Engin Akçay
Bu içerik 125 kez okundu.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün 2022 yılını Başiskele’de “Kadın ve Aile Yılı” olarak ilan etmesinin ardından ilk olarak Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim ile Başiskeleli vatandaşları buluşturan Başiskele Belediyesi, dün akşam da şair, yazar ve televizyon programcısı Dr. Senai Demirci’yi ağırlayarak “Konumuz Aile” dedi.

 

 

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKILMADI

 

Yeniköy Kültür Merkezi Ahmet Özel Çok Amaçlı Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen söyleşide Koronavirüs tedbirleri elden bırakılmadı. Salona girişlerde katılımcılara tek tek HES Kodu sorgulaması yapılırken, dezenfektan ünitelerinde eller dezenfekte edildi ve maskeler takıldı.

 

SENAİ DEMİRCİ: EVLENMEK BİR SEÇİMDİR

 

Söyleşide konuşan Senai Demirci, seçilen ve seçilmiş biri olmanın önemine vurgu yaparak, “Seçilmişlik, seçileni seçene karşı sorumlu tutar. Bu bizim en temel gerçeğimiz. Evlilik ve aile söz konusu olduğunda da evlenmek seçilmek demektir. O halde ben, beni kocası olarak seçen kadına bu seçiminin sorumluluğunu ödemek zorundayım. Kendisini karım olarak seçtiğim kadın da bana bu seçilmişliğinin bedelini ödemek durumundadır. Seçilmişliğimizi hatırlayalım. Evlilik ve aile olmak seçilmiş olmak demektir.” dedi.

 

“BİRBİRİMİZİ KUSURUMUZLA SEVMELİYİZ”

 

Evlilikte iletişimin çok önemli olduğunu anlatan Demirci, aile içerisindeki ilişkilerin her zaman kusursuz olamayacağını söyledi.

 

Senai Demirci, “Birbirimizi eksiğimiz ve kusurumuzla seveceğiz. Kusursuz diye birini seviyorsanız aslında onu sevmiyorsunuz demektir. Kusursuz sevmek kusurlu sevmektir. Kusuruyla sevmek kusursuz sevgidir. Allah bizi kusurumuzla seviyor. Biz de birbirimizi böyle seveceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Senai Demirci konuşmasının ardından katılımcıların evlilik ve aile ilgili sorularını da yanıtladı.

 

Söyleşi, Belediye Başkan Yardımcıları Sema Arat ve Kadir Kandemir’in sahnede Senai Demirci’ye çiçek takdim etmesiyle son buldu.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI