Advert Advert Advert

CİNAYET SUÇUNDAN TUTUKLANDILAR

Kocaeli Gölcük İlçesinde, 2007 yılında art arda kaybolan 2 kişinin aslında kaybolmadıkları ve aynı kişiler tarafından öldürüldükleri tespit edildi. Olayla ilgili olarak tespiti yapılan ve gözaltına alınan 4 kişiden biri tutuklandı. Diğeri ise adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

CİNAYET SUÇUNDAN TUTUKLANDILAR
CİNAYET SUÇUNDAN TUTUKLANDILAR
Bu içerik 220 kez okundu.

Gölcük İlçesinde oturan Mahmut Şahin(32), 15 Mayıs 2007 tarihinde bir anda ortalıklardan kayboldu.  20 Kasım 2007 tarihinde ise soyadları aynı olan ancak aralarında herhangi bir akrabalık bulunmayan Nihat Şahin(30)   bir anda sırra kadem bastı.  Yapılan tüm araştırmalara rağmen, kayıp olan kişilere ulaşılamadı.  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,    kayıp şahıslar ile ilgili dosyayı tekrar açtı. Ekiplerin yaklaşık olarak 6 aydır üzerinde uğraştıkları kayıp dosyalarını incelerken,  şahısların o dönemde yakın çevresinde bulunanlar ve yaptıkları binlerce telefon görüşmeleri araştırıldı. Yapılan araştırmalar sonucu olaylar ile ilgili olarak 4 şüpheli tespit edildi.  Şüphelilerden Serdar T(37) ve A.Y(51)  gözaltına alınarak Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Ancak ismi açıklanmayan diğer iki şüpheliden birinin yurt dışında olduğu, diğerinin ise başka suçtan cezaevinde yattığı tespit edildi.

BİRİ NUZHETİYEDE DİĞERİ İZNİK YOLUNDA

Emniyetten narkotik alan uygulaması
Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan her iki şahısta çapraz sorgu ile çözülerek suçlarını itiraf ettiler. Serdat T.  İsimli şüpheli ,Nihat Şahin’in silahla öldürdükten sonra Gölcük Nuzhetiye Köyünde bir dere yakınına,  Mahmut Şahin’i ise İznik yolunda gömdüklerini, ayrıca  şahısları aralarında  bulunan husumet nedeniyle  öldürdüklerini kabul etti.  Cinayet Büro dedektiflerinin kadavra köpekler ve iş makineleri ile gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar sonucu Nihat Şahin’in cesedi bulunarak Adli Tıp Kurumuna gönderildi.  Mahmut Şahin’in İznik Yolunda gömülü olan cesedini bulmak amacıyla çalışmalar devam ederken,   2008 yılında aynı bölgede  çürümüş bir  erkek cesedi bulunduğu ve kimliğini tespit edilemediğinin öğrenilmesinin üzerine,   Cinayet Büro dedektifleri araştırmalarını  bu yönde sürdürmeye başladı.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyette işlemleri tamamlanan ve Cuma günü sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesine sevk edilen 2 şüpheliden Serdar T. Tutuklandı. Öte yandan adliyeye sevk edilen ve hakkında suçu gizleme ve suça yardım iddiaları bulunan A.Y ise adli kontrol kararı ile serbest kaldı.  Yine yurt dışında bulunan ve ismi açıklanmayan diğer şüphelinin yakalanması amacıyla kırmızı bülten çıkarıldığı, Cezaevinde farklı bir suçtan tutuklu bulunan şüphelinin ise bu konuda şüpheli olarak ifadesinin alınması için işlem başlatıldığı öğrenildi.

#gölçük asayiş#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI