“Bölgemizde Yoğun Kar Yağışı Bekliyor”

Cuma gününden itibariyle bölgemizde hava sıcaklıklarının hissedilir ölçüde düştüğünü belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, pazar günü gerçekleşmesi beklenen kar yağışına karşı uyarı yaptı.

“Bölgemizde Yoğun Kar Yağışı Bekliyor”
“Bölgemizde Yoğun Kar Yağışı Bekliyor”
Bu içerik 141 kez okundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verileri değerlendiren Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe genelinde beklenen kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının günlük yaşamı aksatmaması için uygulanacak önlemlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada kar yağışı, don, buzlanma ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle vatandaşların günlük yaşantısının olumsuz yönde etkilenmemesi için önemli uyarılarda bulundu.

“Ekiplerimiz Sahada Olacak”

Başkan Sarı açıklamalarında; “Meteoroloji Genel Müdürlüğünden ve haber bültenlerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda önümüzdeki Pazar günü itibari ile bölgemizde yoğun bir kar yağışı beklenmektedir. Hatta beklenen kar yağışının birkaç gün süreceği tahmin edilmektedir. Bizler Karasu Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi aldık. Tabi bu konuda vatandaşlarımızdan da önemli ölçüde isteklerimiz bulunuyor. Bizler, araç filomuzdaki tüm araçları uygun koşullara getirdik. Hatta yaşayabileceğimiz yoğun kar yağışını da göz önünde bulundurarak çevremizdeki Kamu Kurumları ile özel firmalarla da görüşerek araziye uygun iş makinalarının hazır durumda olmalarını rica ettik. Tüm ekiplerimiz, olumsuz hava şartları İlçemizi terk edeceği ana kadar teyakkuz halinde olacaktır. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, soğuk hava, kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde zaruri haller dışında konutlarından ayrılmamaları, özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkmaları durumunda araçlarında mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmalarıdır. Elektrik kesintisi ve buna bağlı olarak oluşacak su kesintisi, ısınma ve aydınlatma gibi günlük ihtiyaçların karşılanması hususunda da tedbirli ve dikkatli olunmalıdır” dedi.

#karasu kar yağışı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI