Advert Advert Advert

Akın ve Hürriyet, fidan dikti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın ve Başkan Hürriyet, Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nı meyve fidanlarıyla buluşturdu

Akın ve Hürriyet, fidan dikti
Akın ve Hürriyet, fidan dikti
Bu içerik 118 kez okundu.

İzmit’te yenilebilir peyzaj çalışmalarını sürdüren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, kenti ziyarete gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile birlikte Yahyakaptan Mahallesi Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nı meyve ağaçlarıyla buluşturdu. Yenilebilir peyzaj çalışmalarını devam ettiren İzmit Belediyesi, kentin parklarına meyve ağaçları dikmeyi sürdürüyor. İzmit’e ziyaret gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ile Meclis Üyesi Çetin Sarıca, Muhtarlar Masası Koordinatörü Süleyman Şen, Park ve Bahçeler Müdürü Aysun Kılıç ve ekipler, Yahyakaptan Mahallesi Gazeteci Sedat Şimşek Parkı’nda meyve ağaçlarını toprakla buluşturdu.

Akın ve Hürriyet, fidan dikti

KALICI ÜRÜNLERLE GELECEĞE YATIRIM”

Doğayı koruma ve yurttaşlık bilincini tüm İzmit’e aşılamaya devam eden Başkan Hürriyet; ‘‘Bir süre önce başlattığımız yenilebilir peyzaj uygulamaları kapsamında çocuklarımız dalından meyve yesin diye parklarımıza meyve ağaçları dikiyoruz. Çocuklarımız hem doğayı hem de ağaçlara bakmayı öğrensin istiyoruz. Hiçbir meyvesi olmayan geçici bitkileri dikmek yerine, kalıcı ürünler verecek olan meyve ağaçlarını dikmeyi geleceğe yatırım olarak görüyoruz.

“ÇOCUKLARIMIZ RAHATÇA YESİN DİYE”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Sayın Ahmet Akın ziyaretimize geldi. Bizim için de güzel bir sürpriz oldu, beraberce ağaçlarımızı dikeceğiz. Yaklaşık 26 parkımıza 14 çeşit meyve ağacımızı diktik. Kiraz, erik, elma, incir, armut, nar, vişne, mandalina, limon, iğde, ceviz, kestane gibi birçok çeşitli meyve ağaçlarını dikerken özellikle bodur tipi seçtik. Çocuklarımız rahatlıkla dallarına uzansın ve bahar geldiğinde de çiçekleriyle İzmit’imizi güzelleştirsin istedik. Şu an 400 adet diktik ancak zamanla çoğaltacağı.’’ dedi.

Akın ve Hürriyet, fidan dikti

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN GÖRÜLÜYOR”

İzmit’te dikili ağacı olacağı için çok mutlu olduğunu dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın; ‘‘İzmit’e geldiğimizde direkt yüzlerimizde bir gülümseme oldu. Gülümse İzmit sloganı gerçekten kente yerleşmiş. Özellikle belediye başkanımızla birlikte beraber olmak bizim için büyük mutluluk. Burada dikili bir ağacımızın olması ayrı bir güzellik bizim için. Yenilebilir peyzaj çok önemli, çocukların meyve ağaçlarıyla buluşacak olması büyük bir vizyon. Belediyecilik bir vizyon işidir. Sayın başkanımı tebrik ediyorum. Başarılarını büyük mutluluk ve gururla izliyoruz. Burada yapılan tüm çalışmalar Türkiye’nin her yerinden görünüyor” diye konuştu.

“BETON BELEDİYECİLİĞİNE SON”

İzmit’i yemyeşil bir doğaya kavuşturacaklarını belirten Başkan Hürriyet; ‘‘Beton belediyeciliğin yenmediğini biz gördük, bizler halka dokunan bir belediyeciliği gözetiyoruz. Çocuklarımızın geleceği bizim için çok önemli. Güzel parklarda oynasınlar, meyve yesinler istiyoruz. Geleceğe katkıda bulunmak için çalışıyoruz’’ dedi.

“ZİYAN ETMEYELİM”

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ise; ‘‘Bu çalışmalarımız her yıl artarak devam edecek. Dönemsel olarak bazı meyveciler meyve ağaçlarının yerlerini değiştirir. Bu ağaçları kesip atıyorlar. Atmasınlar istiyoruz. Biz uygun yerlere taşırız bu ağaçları. Meyve değişikliği yapan meyvecilerimiz bizi arasın, biz boş arazilerimize dikeriz, ağaçları ziyan etmeyiz. Bizi mutlaka arasınlar’’ diyerek meyve üreticilerine duyuruda bulundu.

#başkan hürriyet #
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI