Advert Advert Advert

DOĞUM UZMANI DOÇ.DR KARLI AÇIKLADI

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doçent Doktor Pervin Karlı ile Amasya da Tüp bebek ve Aşılama tedavisi üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın astalıkları ve Doğum Uzmanı Doçent Doktor Pervin Karlı röportajında ; “'Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma hastanesinde '' yaklaşık 10 yıldır hizmet veriyorum. Tüp bebek tedavisi gereken hastaların tedavi planlamalarını yapıyorum. Aşılama tedavisi uyguladığımız hastalarda da başarı oranlarımız oldukça iyi gidiyor. Genel olarak 10 hastadan 6'sında gebelik elde ettik.

DOĞUM UZMANI DOÇ.DR KARLI AÇIKLADI
DOĞUM UZMANI DOÇ.DR KARLI AÇIKLADI
Bu içerik 179 kez okundu.

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doçent Doktor Pervin Karlı ile Amasya da Tüp bebek ve Aşılama tedavisi üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın  astalıkları ve Doğum Uzmanı Doçent Doktor Pervin Karlı röportajında ; “'Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma hastanesinde '' yaklaşık 10 yıldır hizmet veriyorum.  Tüp bebek tedavisi gereken hastaların tedavi planlamalarını yapıyorum. Aşılama tedavisi uyguladığımız hastalarda da başarı oranlarımız oldukça iyi gidiyor. Genel olarak 10 hastadan 6'sında gebelik elde ettik. 
Tüp bebek veya aşılama uygulanan hastalarda hastanın yaşı, yumurta sayısı burada önemli rol oynuyor. 
Bize her yaş grubundan gelen hastamız var. Genel olarak yaş için üst sınır 44 yaş alt sınır 18 yaş diyebiliriz.35 yaş altında bir hasta bir yıl boyunca gebe kalamıyorsa ve 35 yaş üstünde 6 ay içinde gebe kalamıyorsa biz bunu araştırıyoruz. Zaten kendileri de bize başvuruyor. Amasya 'ya (Çorum, Tokat dahil) çevre il ve ilçelerden çok sayıda çocuk tedavisi için başvuran hastamız var. Oradan gelen hastalarımıza da hizmet veriyoruz. Gelen hastalarımızın yumurta sayılarına, sperm sayılarına, rahim filmine ve muayene bulgularına bakarak onlara uygun tedavi yöntemlerini kendilerine uygulamaya başlıyoruz.
Aşıla tedavisi ortalama 10-15 gün sürüyor. Hastanın şartları uygunsa gerekli tetkikler önceden yapılmışsa tedaviye hemen başlıyoruz. Hastaya yumurtaların gelişmesi için tedavi veriyoruz. Tedavi ile yumurtaları büyütüyoruz. Daha sonra hastadan hastaya değişmekle birlikte 8-9 gün sonra yumurta gelişimi sağlandı ise çatlatma iğnesini veriyoruz. Ondan 36 saat sonra eşi ile gelmesini söylüyoruz. Aşılamasını yapıyoruz. Totalde ortalama bir hastanın aşılama için hastaneye gidiş geliş sayısı şu şekildedir.
ilk muayene, değerlendirme ve tedavi planlaması 
yumurta gelişimi takibi- (hastadan hastaya sıklığı değişir) En son aşılama işlemi gerçekleştiriliyor. 
Herşeyin normal gittiği bir hastada hastaneye ortalama üç-dört kez geliniyor. Gebelik gerçekleşirse aynı ayın sonunda ve aşılama yaptıktan 14 gün sonra gebelik durumu belli oluyor.Kısacası gebelik sahibi olmayı planlayan, gebelik isteyipte gebelik elde edemeyen sayısız hastamıza şifa olduk. 
Bu durum sadece hastalarımızı değil bizleride çok motive ediyor ve hastalarımızla birlikte mutlu oluyoruz.” Dedi.

#amasya kadın doğum#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir”
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI
GEBZE TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI NAİL ÇİLER’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI